درمان زانو

پماد برای زانو درد | بهترین پماد برای درد مفاصل زانو کدام است؟

پماد برای زانو درد

پماد برای زانو درد؛ درد در ناحیه زانو می‌ تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند آرتروز، آسیب دیدگی، یا التهاب باشد. این درد می ‌تواند باعث محدودیت در فعالیت‌ های روزانه و کاهش کیفیت زندگی شود. پمادهای موضعی یکی از روش‌ های درمانی موثر برای درد زانو هستند. این پمادها حاوی مواد فعالی هستند که می‌ توانند به کاهش التهاب و درد کمک کنند.

در این مقاله، به بررسی بهترین پماد برای درد مفاصل زانو می ‌پردازیم. همچنین، به بررسی نکاتی برای انتخاب پماد برای زانو درد سایت نوبت دکتر آنلاین خواهیم پرداخت.

انواع پماد برای زانو درد کدام اند؟

پماد برای زانو درد به دو دسته اصلی تقسیم می ‌شوند:

 • پمادهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs): این پمادها حاوی موادی مانند ایبوپروفن، ناپروکسن، و دیکلوفناک هستند که می‌ توانند به کاهش التهاب و درد کمک کنند.
 • پمادهای بی‌حس کننده موضعی:  این پمادها حاوی موادی مانند لیدوکائین و پروکائین هستند که می ‌توانند به کاهش درد کمک کنند.

دریافت مشاوره پزشکی رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
دچار کدامیک از درد های زیر هستید؟(Required)

پماد مسکن برای زانو درد

نکات مهم انتخاب مناسب ترین پماد برای زانو درد

در هنگام انتخاب بهترین پماد برای زانو درد، باید به عوامل زیر توجه کنید:

 • نوع درد زانو:  اگر درد زانو ناشی از آرتروز باشد، باید از پمادهای حاوی مواد ضد التهاب غیراستروئیدی استفاده کنید. اگر درد زانو ناشی از آسیب دیدگی باشد، باید از پمادهای حاوی مواد بی‌حس کننده موضعی استفاده کنید.
 • شدت درد:  اگر درد زانو خفیف باشد، می ‌توانید از پمادهای بدون نسخه استفاده کنید. اگر درد زانو شدید باشد، باید از پمادهای با نسخه استفاده کنید.
 • سابقه حساسیت دارویی:  اگر به هر نوع دارویی حساسیت دارید، قبل از استفاده از پماد حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

نکات مهم استفاده از پمادهای موضعی برای درد زانو

در هنگام استفاده از پمادهای موضعی برای درد زانو، باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • پماد را فقط روی ناحیه دردناک زانو بمالید.
 • از مالیدن پماد روی پوست آسیب دیده یا ملتهب خودداری کنید.
 • بعد از استفاده از پماد، دستان خود را بشویید.

پمادهای خارجی برای تسکین زانو درد

در اینجا به برخی از پمادهای خارجی برای زانو درد اشاره می ‌کنیم:

 • دیکلوفناک (Diclofenac)
 • ایبوپروفن (Ibuprofen)
 • ناپروکسن (Naproxen)
 • لیدوکائین (Lidocaine)
 • پروکائین (Procaine)

پمادهای دیکلوفناک برای تسکین زانو درد

پماد برای زانو درد، ساخت ایران

در اینجا به برخی از پمادهای ایرانی برای زانو درد اشاره می ‌کنیم:

 • دیکلوفناک ژل (Diclofenac Gel)
 • ایبوپروفن ژل (Ibuprofen Gel)
 • ناپروکسن ژل (Naproxen Gel)
 • لیدوکائین ژل (Lidocaine Gel):
 • پروکائین ژل (Procaine Gel)

پماد لیدوکائین برای زانو درد

انواع تاثیرات پماد خارجی برای زانو درد 

اثرات پمادهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs)

پمادهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) با کاهش تولید پروستاگلاندین‌ها، که مواد شیمیایی التهاب‌زا هستند، عمل می‌کنند. این پمادها می ‌توانند به کاهش التهاب و درد در زانو کمک کنند.

اثرات پمادهای بی‌حس کننده موضعی

پمادهای بی‌حس کننده موضعی با مسدود کردن سیگنال‌های درد از اعصاب به مغز عمل می ‌کنند. در نتیجه این پمادها هم در کاهش درد زانو و التهاب زانو، نقش فزاینده ای را خواهند داشت.

پس به طور کلی پمادهای خارجی زانو درد می ‌توانند به کاهش درد و التهاب در زانو کمک کنند. این پمادها می ‌توانند منجر به بهبود عملکرد و کیفیت زندگی افراد مبتلا به درد زانو شده باشند.

آیا پماد ایرانی در درمان زانو درد تاثیر گذار است؟

پمادهای ایرانی همانند پمادهای خارجی؛ می توانند در تسکین درد زانو به افراد کمک شایانی نموده باشند. اگر چه اثربخشی این پماد برای زانو درد هم به عوامل گوناگونی همچون سن، شدت درد و نوع درد زانو بستگی داشته است. در ساخت پمادهای ایرانی از ترکیبات ویژه و تاثیرگذاری استفاده شده که شامل عصاره های گیاهی ایرانی؛ دارچین، فلفل و رزماری می باشند.

نحوه تسکین درد توسط پمادهای ضد درد مفاصل  
همانطور که بیان شد پمادهای ضد درد مفاصل حاوی موادی هستند که می ‌توانند به کاهش درد و التهاب در مفاصل کمک کنند. این مواد می‌توانند به دو دسته کلی تقسیم شوند:

 • مواد ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs): این مواد با کاهش تولید پروستاگلاندین‌ها، که مواد شیمیایی التهاب‌زا هستند، عمل می‌کنند.
 • مواد بی‌حس کننده موضعی:  این مواد با مسدود کردن سیگنال‌های درد از اعصاب به مغز عمل می‌کنند.

پماد برای کشیدگی تاندون زانو و درد مینسیک زانو

در حال حاضر انواع پماد برای کشیدگی تاندون و درد مینیک زانو وجود دارد که همگی می توانند نقش زیادی در کاهش درد داشته باشند. در کنار این پمادها شما می توانید از انواع زانوبند برای کاهش درد زانوی خود استفاده کنید. یکی از پیشنهادات ویژه مجموعه ما به شما جهت خرید زانوبند، زانوبند زاپیامکس است. این زانوبند از تجهیزات به روزی تشکیل شده و پرفروش ترین زانوبند بازار می باشد. شما می توانید همین حالا سفارش خرید زانوبند زاپیامکس را به ثبت برسانید.

پمادهای مخصوص درد زانو کدام پماد ها هستند؟

در ادمه به چند مورد از بهترین پمادهای مخصوص درد زانو می پردازیم:

پماد سالیسیلات

پماد سالیسیلات (Salicylate) نوعی پماد ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که حاوی سالیسیلات است. سالیسیلات ها با کاهش تولید پروستاگلاندین ها، که مواد شیمیایی التهاب زا هستند، عمل می کنند. پروستاگلاندین ها باعث ایجاد درد، تورم و قرمزی می شوند.

پماد سالیسیلات برای تسکین درد و التهاب در مفاصل، عضلات و بافت های نرم استفاده می شود. این پماد همچنین برای درمان دردهای ناشی از آسیب دیدگی، آرتروز، روماتیسم و سایر بیماری های التهابی استفاده می شود.

پماد کانتر ایریتیشن

پماد کانتر ایریتیشن (Counter Irritation) نوعی پماد بی‌حس کننده موضعی بوده که حاوی لیدوکائین است. لیدوکائین با مسدود کردن کانال‌های سدیم در اعصاب، باعث بی‌حسی موضعی می ‌شود.

پماد کانتر ایریتیشن برای تسکین درد و سوزش ناشی از سوختگی ‌های خفیف، خراشیدگی، گزش حشرات، و درد عضلات و مفاصل هم استفاده می ‌شود.

 پماد Counter Irritation برای زانو درد

پماد کپسایسین‌ها

پماد کپسایسین‌ ها نوعی پماد موضعی است که حاوی کپسایسین، ترکیبی است که در فلفل ‌های تند یافت می ‌شود. کپسایسین با تحریک گیرنده ‌های درد در پوست، باعث ایجاد احساس گرما و سوزش می‌ شود. این احساس گرما و سوزش، در نهایت باعث کاهش درد می ‌شود.

پماد کپسایسین‌ها برای تسکین درد عصبی ناشی از بیماری‌هایی مانند نوروپاتی دیابتی، نوروپاتی ناشی از زونا، و نوروپاتی ناشی از سرطان استفاده می ‌شود. این پماد همچنین برای تسکین درد عضلات و مفاصل ناشی از آسیب دیدگی یا آرتروز مورد استفاده قرار می گیرد.

کدام پماد برای زانو درد و ورم زانو خوب است؟

از جمله بهترین پمادهای ضد درد زانو و پماد برای ورم زانو، می توانیم به این پمادها اشاره کنیم که با دارا بودن ترکیبات و مواد قوی و ارزشمند، می توانند اثربخشی فوق العاده بالایی را دارا باشند:

 1. پماد دیکلوفنات اپولامین
 2. محلول دیکلوفنالک سدیم

پماد برای خشکی زانو؛ تاثیر کرم‌های در بهبود علائم زانو درد

خشکی زانو می ‌تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند افزایش سن، آرتروز، یا آسیب دیدگی باشد. این مشکل می‌ تواند باعث درد، سفتی، و التهاب در زانو شود.

کرم‌ها و پمادهای مختلفی برای درمان خشکی زانو وجود دارد که می ‌توانند به کاهش علائم کمک کنند. این کرم‌ها معمولاً حاوی موادی هستند که می‌ توانند به مرطوب نگه داشتن مفصل زانو کمک کنند، التهاب را کاهش دهند، یا درد را تسکین دهند.

 • کرم‌های مرطوب‌کننده

کرم ‌های مرطوب‌کننده می ‌توانند به حفظ رطوبت پوست و مفصل زانو کمک کنند. این کرم ‌ها معمولاً حاوی موادی مانند وازلین، روغن معدنی، یا گلیسیرین هستند.

 • کرم‌ های ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs)

کرم ‌های NSAIDs می‌توانند به کاهش التهاب و درد در مفصل زانو کمک کنند. این کرم‌ها معمولاً حاوی موادی مانند دیکلوفنات، ایبوپروفن، یا ناپروکسن هستند.

 • کرم‌های بی‌حس کننده موضعی

کرم‌ های بی‌حس کننده موضعی می ‌توانند به تسکین درد در مفصل زانو کمک کنند. این کرم‌ ها معمولاً حاوی موادی مانند لیدوکائین یا پروکائین هستند.

 • کرم‌های حاوی کپسایسین

کرم ‌های حاوی کپسایسین می ‌توانند به کاهش درد در مفصل زانو کمک کنند. کپسایسین یک ترکیب موجود در فلفل ‌های تند است که می ‌تواند باعث تحریک گیرنده ‌های درد شود. این تحریک می ‌تواند باعث آزاد شدن مواد شیمیایی در بدن شود که به کاهش درد کمک می ‌کنند.

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *