درمان کمر

پیشنهاد بهترین آمپول برای کمر درد | کدام آمپول برای درد کمرم خوب است؟

آمپول برای کمر درد

آمپول برای کمر درد آیا تاثیر گذار است؟ از پرسش هایی که بسیاری از بیماران مبتلا به کمر درد دارند این است که چه داروهایی می توانند درد زیاد این عارضه را کاهش دهند. متخصصان معمولا برای کاهش درد قرص، پماد، شیاف و آمپول را تجویز می کنند. اما در میان داروهای مختلف، آمپول اثرگذاری بهتری داشته و معمولا سریعتر شدت درد را کم می کند. بیمارانی که درد بسیاری شدیدی دارند یا افرادی که از مصرف قرص نتیجه ای نگرفته اند، ترجیح می دهند از آمپول برای کنترل بیماری کمر درد استفاده کنند. ما در این مقاله نوبت دکتر آنلاین قصد داریم به معرفی موثرترین آمپول های تسکین دهنده کمر درد بپردازیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

دریافت مشاوره پزشکی رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
دچار کدامیک از درد های زیر هستید؟(Required)

تزریق آمپول برای کمر درد

بهترین روش های درمان کمر درد

در دنیا افراد زیادی به کمر درد مبتلا هستند و بسیاری از آن ها از شدت درد به درمانگاه و بیمارستان مراجعه می کنند. کمر درد ممکن است وراثتی باشد یا بر اثر فشار و ضربات وارده بر اسکلت بدن ایجاد شود. این عارضه هر دلیلی که داشته باشد اثر بدی بر زندگی روزمره بیمار گذاشته و فعالیت او را محدود می کند. خوشبختانه روش های درمانی مختلفی برای این بیماری وجود دارد که می تواند تا حد زیادی کاهش دهنده درد و التهابات ناحیه کمر باشد. درمان کمر درد به دو روش درمان دارویی و غیر دارویی انجام می گیرد. در روش دارویی پزشک متخصص بر اساس میزان آسیب دیدگی قرص، پماد، آمپول و سایر داروهای مورد نیاز را تجویز می کند. در روش غیردارویی نیز با تشخیص پزشک فیزیوتراپی، ماساژ درمانی و… انجام می گیرد.

اما زمانی که شدت درد در بدن بیمار افزایش می یابد و تحمل آن سخت می شود، بیمار ترجیح می دهد روشی را به کار ببرد که به درد پایان دهد. آمپول در عضله تزریق می شود و سریعا به خون راه پیدا می کند. ترکیبات دارو به محل درد رسیده التهاب عضلات را کاهش می دهد و به این شکل درد تسکین می یابد. قرص فرآیند طولانی تری را برای اثرگذاری طی می کند. ابتدا از مسیر گوارش می گذرد و از طریق آن به خون راه رسیده و به محل آسیب دیدگی می رود. پمادهای موضعی فورا درد را کم می کنند اما ماندگاری اثر در این دسته از داروها کوتاه تر است. به عبارت دیگر اگر شدت درد بیمار زیاد باشد پماد عملا راهکار خوبی برای درمان محسوب نمی شود.

درگیر شدن عضلات اطراف کمر عامل شروع کمر درد هستند. ناحیه کمر از بخش های زیر تشکیل می شوند:

  •     عضلات دارای بافت نرم و تاندون
  •     رشته های عصبی تشکیل از سلول ها
  •     مهره های و مفاصل
  •     دیسک در ستون فقرات

تزریق اپیدورال؛ بهترین آمپول برای درد کمر

یک روش اثربخش برای کاهش درد تزریق اپیدورال است. معمولا برای انواع کمر درد می توان این روش را برای بیمار به کار برد. اما باید با تجویز پزشک انجام شود. در این روش دارو را مستقیما به مهره های ستون فقرات تزریق می کنند و دارو باعث کاهش التهاب عصب های درون مهره ها می شود. تزریق اپیدورال با کنار زدن پروتئین های ایجاد کننده التهاب، درد را کاهش می دهد و اسپاسم عضلات را رفع می کند. تزریق اپیدورال باید توسط متخصص انجام گیرد چرا که کار حساسی بوده و باید با دقت بالایی برای بیمار انجام شود.

در مواردی پزشک برای تشخیص علت کمر درد تزریق اپیدورال انجام می دهد. اگر پس از تزریق درد بیمار کاهش یافت به این معناست که عصب ها درگیر هستند و منشا درد از ناحیه اعصاب است.

تزریق اپیدورال به کمر

نکات مهم بعد از تزریق اپیدورال به کمر 

بیمار پس از تزریق اپیدورال باید چه کاری انجام دهد؟ بیمار در صورتی که حال مساعدی داشته باشد پس از تزریق اپیدورال می تواند بلافاصله به منزل برود. اما اجازه انجام فعالیت های سنگین و ورزش را نداشته و باید چند روزی را به این منوال بگذارند. در مواردی این احتمال وجود دارد که 2 تا 4 روز بعد درد کمی شدت یابد. اما پس از اثرگذاری داروهای استروئیدی درد به تدریج کاهش می یابد. از عوارض تزریق اپیدورال می تواند به اختلال در خواب یا سردرد اشاره کرد که برای برخی بیماران رخ می دهد. استفاده از کمپرس یخ سبب کاهش درد در نقطه تزریق خواهد شد. به این منظور هر 20 دقیقه از کمپرس یخ استفاده کنید. این کار را می توان تا دو روز پس از تزریق ادامه داد.

در چه مواردی نمی‌توان اپیدورال کمری تزریق کرد؟

  •     بارداری
  •     هموفیلی و مشکلات خونریزی
  •     عفونت موضعی و سیستمیک
  •     تومورهای نخاعی

کمربند پلاتینر جایگزین آمپول برای کمر درد

استفاده از کمربند پلاتینر یکی از روش های غیر دارویی مفید برای کاهش کمر درد است. در ساخت این کمربند سه فناوری به کار برده اند که هر یک با انجام وظایف خود در نهایت موجب کاهش التهاب خواهند شد. کمربند پلاتینر می تواند با اعمال حرارت بر عضله، جریان خون بیشتری را به سمت آن هدایت کند تا سرعت ترمیم آسیب دیدگی افزایش یابد. همچنین با ارسال جریان الکتریکی و برق دادن به ماهیچه ها، ارتباط سلول های عصبی با سیستم اعصاب مرکزی را به طور موقت قطع می کند کمربند پلاتینر اکسیژن بیشتری به سمت عضلات می فرستد و با ماساژ ملایم باعث تسکین بخشی بیمار خواهد شد.

نحوه استفاده از کمربند پلاتینر برای تسکین درد کمر

این کمربند برای همه افراد قابل استفاده بوده و محدودیت سنی ندارد. از آنجایی که سن ابتلا به کمردرد مزمن پایین آمده احتمالا بیماران زیادی احتیاج به این کمربند خواهند داشت. اما باید با نحوه استفاده از آن آشنا شوید. کمربند پلاتینر را به مدت 3 هفته تا یک ماه روزانه استفاده کنید. کافیست کمربند 45 دقیقه تا 1 ساعت روی کمر فعال شود تا به تدریج بهبودی کافی را برای بیمار به وجود آورد.

بتامتازون؛ بهترین آمپول برای درد سیاتیک

از داروهای تزریقی که پزشکان برای کاهش درد تجویز می کنند می توان به بتامتازون اشاره کرد. این آمپول درد سیاتیک را کاهش می دهد و مانع از اثرگذاری پروتئین های ایجاد کننده التهاب می شود. این آمپول را در اپیدورال نخاعی و مفاصل تزریق می کنند. به هیچ عنوان بدون تجویز پزشک هیچ آمپولی را تزریق نکنید. این کار سلامت بدن شما را به خطر می اندازد و ممکن است با مشکلات متعددی همراه باشد.

آمپول متوکاربامول؛ راهی موثر در کنترل کمردرد

یکی از آمپول های موثر شل کننده عضلانی، متوکاربامول است. این داروی تزریقی جز اولین داروهایی است که متخصصان در نسخه بیمار می نویسند. چرا که اثرگذاری سریعی داشته و باعث از بین التهاب عضلات می شود. البته این دارو به صورت قرص نیز به فروش می رسد.

مطالعه بیشتر در سایت منبع:

منبع آمپول برای کمر درد

کمردرد و راه های درمان فوری؛ استفاده از قرص تا کمربند پلاتینر

اگر شما فردی هستید که از کمر درد رنج می برید، روند درمان را مطابق نظر پزشک پیش بگیرید و هیچ راهکار درمانی را جایگزین دیگری نکنید. به عبارت دیگر شما باید روش های دارویی و غیردارویی را همزمان به کار ببرید تا دوره نقاهت کوتاه تری را سپری کرده و سلامت شوید.

ما در این مقاله از نوبت دکتر آنلاین سعی داشتیم شما را به موثرترین آمپول های درمان کمردرد آشنا کنیم. تجویز این آمپول ها باید تحت نظر پزشک بوده و تزریق اپیدورال آن ها نیز توسط افراد متخصص انجام شود. راهکارهای درمانی گفته شده را به دقت رعایت کنید تا سریعتر به بهبودی برسید. استفاده از کمربند پلاتینر مدتی پس از تزریق آمپول باعث پایان یافتن کمر درد خواهد شد.

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۹ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *